All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Ogromny sukces Klasyka w Rankingu Perspektywy 2019

Jak co roku w styczniu dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z niecierpliwością oczekują na nowy Ranking szkół miesięcznika „Perspektywy”. Choć wszystkie rankingi są tylko ilościowym i porównawczym przybliżeniem pracy szkoły, to jednak Ranking „Perspektyw” jest bardzo opiniotwórczy i cieszy się wielkim uznaniem. Jego wyniki pokazują jakość pracy szkoły, a dla uczniów są ważną wskazówką wyboru odpowiedniej szkoły.

10 stycznia miesięcznik „Perspektywy” ogłosił XXI Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019, który różnił się od poprzednich edycji przede wszystkim ilością ocenionych szkół. O ile dotąd Ranking prezentował 500 najlepszych liceów w Polsce, spośród których 100 najlepszych miało tytuł Złotej Szkoły, o tyle w tym roku w Rankingu liceów sklasyfikowano 1000 szkół i 200 najlepszym przyznano złotą odznakę.

Nie zmieniły się kryteria oceniania szkół, którymi dalej są: sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) i wyniki matury z przedmiotów rozszerzonych (45%). Nad prawidłową klasyfikacją szkół czuwa specjalna kapituła, którą tworzą: przewodniczący Komitetów Głównych olimpiad, dyrektorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych oraz przedstawiciele Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. 

Miło nam poinformować, że w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019 Klasyczne LO zajęło 27. miejsce w Polsce i 3. miejsce w województwie łódzkim. Nasza szkoła nie tylko zachowała prestiżowy tytuł „Złotej Szkoły”, ale awansowała do ścisłej czołówki najlepszych liceów w Polsce.

W podrankingu maturalnym (uwzględniającym tylko wyniki z matur) Klasyczne Liceum Ogólnokształcące znajduje się na 28. miejscu w kraju. Jeszcze lepiej prezentuje się w podrankingu szkół olimpijskich (uwzględniającym tylko sukcesy uczniów w olimpiadach) – Klasyk zajmuje 21. miejsce w Polsce. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że ze wszystkich szkół katolickich nasze liceum wypadło jako 3. najlepsze w Polsce.

Cieszymy się sukcesem naszej Szkoły. Gratulujemy uczniom i nauczycielom. I życzymy, by tak wysoka lokata Klasycznego LO w skali kraju i województwa mobilizowała do jeszcze cięższej pracy.

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019 - łódzkie

Ranking maturalny Liceów Ogólnokształcących 2019

Ranking Szkół Olimpijskich 2019

Ranking liceów w Polsce 2019 – wybrane szkoły

Miejsce Szkoła Miasto
27 Klasyczne Liceum Ogólnokształcące Skierniewice
56 PLO Sióstr Niepokalanek Szymanów
63 Pijarskie LO Łowicz
169 LO im. J. Dąbrowskiego Kutno
201 LO im. F. Chopina Sochaczew
217 LO im. B. Prusa Skierniewice
322 LO im. J. Chełmońskiego Łowicz
364 LO im. S. Żeromskiego Żyrardów
454 LO im. M. Skłodowskiej-Curie Rawa Mazowiecka

Ranking liceów w województwie łódzkim 2019 – wybrane szkoły

Miejsce Szkoła Miasto
1 (18) Publiczne LO Politechniki Łódzkiej Łódź
2 (21) I LO im. M. Kopernika Łódź
3 (27) Klasyczne Liceum Ogólnokształcące Skierniewice
4 (39) Publiczne LO UŁ Łódź
5 (46) XXI LO im. B. Prusa Łódź
6 (63) Pijarskie LO Łowicz
17 (217) LO im. B. Prusa Skierniewice
25 (322) LO im. J. Chełmońskiego Łowicz
32 (454) LO im. M. Skłodowskiej-Curie Rawa Mazowiecka

Ranking maturalny liceów 2019 – wybrane szkoły

Miejsce Szkoła Miasto
28 Klasyczne Liceum Ogólnokształcące Skierniewice
51 PLO Sióstr Niepokalanek Szymanów
62 Pijarskie LO Łowicz
193 LO im. F. Chopina Sochaczew
228 LO im. B. Prusa Skierniewice

Ranking szkół olimpijskich 2019 – wybrane szkoły

Miejsce Szkoła Miasto
21 Klasyczne Liceum Ogólnokształcące Skierniewice
100 Pijarskie LO Łowicz
115 LO im. B. Prusa Skierniewice
151 PLO Sióstr Niepokalanek Szymanów

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu