Breadcrumbs

Rozwój naszej szkoły w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach dołączyła do programu Laboratoria Przyszłości www.gov.pl/laboratoria

logo laboratoria przyszłości poziom kolor (2)

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły. Zajęcia w nowoczesnej szkole są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjają odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań dzieci. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi, to jedne z podstawowych umiejętności, decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

Celem inicjatywy Laboratoria Przyszłości jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe, które jest przekazywane w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego.   

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na
zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętnościmanualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 

https://www.gov.pl/web/laboratoria/uchwala

https://www.gov.pl/web/laboratoria    

W ramach programu Szkoła Podstawowa im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach zakupiła sprzęt, który będzie dostarczony w dwóch partiach.

Do dnia 2 stycznia 2023 r. nasza szkoła otrzymała:   

 1. Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami (3 szt.)
 2. Lego Education SpikeEsserntial (8 szt.)
 3. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
 4. Instrukcja przy obsłudze zszywacza pneumatycznego
 5. Pasta lutownicza
 6. Laptop Dell VostroRyzen 5
 7. Mikroskop DELTA 300 z kamerą
 8. Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami Uno Starter Kit (3 szt.)
 9. Aparat fotograficzny Canon M50 z obiektywem M15-45 mm
 10. Statyw do aparatu i kamery
 11. Gimbal do aparatów i smart fonów Feiyu Tech G6 max
 12. Zestaw oświetleniowy Softbox ze statywem i żarówką
 13. Mikrofon kierunkowy SaramonicVimic- Mini
 14. MikroportSaramonicBlink 500 B1
 15. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
 16. Okulary VR wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw ClassVR Premium (12 szt.)
 17. Kostki QR ClassVR(12 szt.)

 laboratoria przyszłości

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W PRAKTYCE

Facebook Widget Slider

Menu