pasek-zespol

Breadcrumbs

Chór szkolny

Od początku istnienia naszej szkoły jej znakiem rozpoznawalnym i cenioną wizytówką jest Chór szkolny.

Kieruje nim mgr Marianna Rzeszotarska, muzykolog i nauczyciel wiedzy o kulturze.

Chór przygotowuje oprawę szkolnych Mszy św. i uroczystości. Zapraszany jest także na uroczystości ogólnopolskie, jak Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Łowickiej, czy Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze.

Zajęcia muzyczne, przygotowujące repertuar Chóru, odbywają się w czwartki i są jedną z form zajęć pozalekcyjnych, cieszących się ogromnym zainteresowaniem.

W roku szkolnym 2022/2023 Chór liczy ponad 100 uczennic i uczniów ze wszystkich typów szkół naszego Zespołu. Jako gitarzysta posługuje Michał Rakowski- absolwent naszego Liceum.T o dzięki niemu każdy utwór wykonywany przez Chór szkolny jest unikatowy. Jego intstrument nadaje nie tylko rytm, ale i buduje niepowtarzalną atmosferę.

Występy Chóru szkolnego przynoszą uczniom ogromną satysfakcję. Wspólny śpiew sprawia, stają się bardziej dojrzali i świadomi swoich korzeni kulturalnych i narodowych. Udział w zajęciach Chóru pogłębia również zainteresowania muzyczne uczniów naszej szkoły, rozbudza ich wyobraźnię, muzykalność, kształtuje umiejętność śpiewu oraz uwrażliwia na piękno sztuki.

 

Uroczystości szkolne z udziałem Chóru w roku szkolnym 2022/2023:
• Rozpoczęcie Roku Szkolnego
• Msze szkolne ( każda druga niedziela miesiąca)
• Msze - Pierwsze Piątki miesiąca


 

Występy pozaszkolne Chóru:
• Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze

 

Facebook Widget Slider

Menu