pasek-sp

Breadcrumbs

Dzień Edukacji Narodowej i Święto Patrona w Szkole Podstawowej

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej dnia 14 października 1773 roku. W tym roku przypada 250. rocznica tego wydarzenia, więcbyła to szczególna okazja, aby uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej spotkali się na uroczystej akademii. Akademię przygotowali uczniowie klas trzecich, którzy nie tylko podkreślili znaczenie powstania KEN, ale również przybliżyli słuchaczom postać patrona naszej szkoły – księdza Stanisława Konarskiego.Oprócz scenek z życia szkoły mogliśmy obejrzeć także prezentację, która przedstawiała realizację ideałów ks. Stanisława Konarskiego w naszej szkole.

Na koniec spotkania przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia Dyrekcji i nauczycielom w imieniu całej społeczności uczniów Szkoły Podstawowej. Następnie wysłuchaliśmy podziękowań  i życzeń z ust księdza dyrektora Piotra Karpińskiego. Ten szczególny dzień upłynął nam w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

Facebook Widget Slider

Menu