pasek-sp

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualnosci/dzien-sportu-24 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Breadcrumbs

Dzień sportu w Szkole Podstawowej i w Klasycznym Liceum

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualnosci/dzien-sportu-24 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

We wtorek 18 czerwca odbył się Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie klas IV-VI razem z wychowawcami udali się do Parku Miejskiego, gdzie wzięli udział w przygotowanych konkurencjach. Głównym celem tegorocznego Dnia Sportu była integracja zespołów klasowych oraz edukacja przez zabawę. Towarzyszyło motto: „Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień”.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły reprezentujące klasy czwarte, piąte
i szóste. Po przeprowadzonej rozgrzewce uczestnicy przystąpili do rywalizacji z pełnym zaangażowaniem i chęcią odniesienia sukcesu. Nikt się nie oszczędzał, wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik, co można było zauważyć na zarumienionych i radosnych twarzach uczniów Klasyka. W rezultacie tych zmagań zwycięzcami tegorocznego Szkolnego Dnia Sportu zostały klasy VI, drugie miejsce zajęły klasy V, a trzecie klasy IV.

Natomiast 19 czerwca odbył się Dzień Sportu dla uczniów klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej oraz Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego na terenie Zalewu Zadębie w Skierniewicach. Tradycją szkoły jest, że rozpoczęcie rywalizacji sportowej poprzedzone zostało wspólnym biegiem nauczycieli i uczniów wokół Zalewu. Główną atrakcją spotkania był turniej drużyn mieszanych w piłkę nożną. Podczas gry młodzież mogła zadbać o rozwój fizyczny, zaprezentować swoje nieprzeciętne zdolności oraz doskonalić umiejętności interpersonalne takie jak komunikacja, praca zespołowa czy adaptacja. Osoby niezainteresowane grą uczestniczyły w treningu siłowym wykorzystując przyrządy będące na wyposażeniu siłowni plenerowej. Regularnie podejmowana aktywność fizyczna pozwala jak najdłużej utrzymać zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne. Dzięki systematycznemu ruchowi uzyskuje się zwiększenie poziomu wydolności i wytrzymałości fizycznej, sprawności psychofizycznej oraz poprawę funkcjonowania całego organizmu. Dzisiejszy dzień pokazał, że każdy może podejmować wyzwania związane z aktywnością fizyczną dobierając odpowiednią dla siebie formę ruchu. Liczymy, że podczas wakacji tego ruchu nikomu nie zabraknie.

{gallery}szkola-podstawowa/aktualnosci/dzien-sportu-24{/gallery}

Facebook Widget Slider

Menu