pasek-sp

Breadcrumbs

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

 

W piątek 21 czerwca społeczność Klasyka zakończyła uroczyście rok szkolny 2023/2024. Był to szczególny dzień dla wszystkich. Najpierw w auli szkolnej najlepsi uczniowie z klas 0-VI odebrali nagrody z rąk księdza dyrektora Piotra Karpińskiego, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Następnie cała społeczność szkolna wzięła udział w Eucharystii, której przewodniczył ksiądz biskup Wojciech Osial, a koncelebrowali: ks. dyrektor Piotr Karpiński, ks. Kamil Goc oraz ks. Rafał Woronowski. W wygłoszonym kazaniu ksiądz biskup odniósł się do Ewangelii, która mówi o gromadzeniu skarbów nie na ziemi, a w niebie. Bóg nieustannie rozpoznaje w nas swoje dzieci, mamy postarać się o to, żeby w nadchodzące wakacje uczynić coś, co będzie znakiem świadczącym o naszej miłości do Stwórcy.

Po Mszy świętej uczniowie z klas VII-VIII oraz Klasycznego Liceum udali się do auli szkolnej, gdzie z rąk księdza biskupa Wojciecha Osiala i księdza dyrektora Piotra Karpińskiego otrzymali nagrody i wyróżnienia, a ich rodzice listy gratulacyjne. Po tej części głos zabrali przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za miniony rok szkolny. Życzyli również wspaniałych wakacji i wypoczynku. Ksiądz Dyrektor pogratulował osiągnięć wyróżnionym uczniom, ale i tym, którzy włożyli pracę w różne osiągnięcia i odnieśli różnorodne sukcesy, które świadczą o ich rozwoju. Podziękował za miniony rok szkolny oraz życzył dobrych wakacji pod znakiem Bożego błogosławieństwa. Na koniec głos zabrał ksiądz biskup, który przyłączył się do życzeń, a także przypomniał pytanie zadane przez Jezusa i poprosił o poszukiwanie odpowiedzi na nie w wakacje.

Następnie uczniowie udali się do swoich klas, gdzie z rąk wychowawców odebrali zasłużone świadectwa i mogli już oficjalnie zacząć wakacje. Życzymy, aby obfitowały one we wspaniałe doświadczenia, dzięki którym każdy będzie bliżej Boga.

Facebook Widget Slider

Menu