All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Wyjątkowa Msza szkolna w drugą niedzielę października

Zgodnie z tradycją Zespołu Szkół im. ks. S. Konarskiego w każdą drugą niedzielę miesiąca społeczność Klasyka uczestniczy we Mszy świętej sprawowanej przez księdza dyrektora Piotra Karpińskiego. W niedzielę 8 października uczniowie i nauczyciele „od Konarskiego” spotkali się na wspólnej modlitwie w Kolegiacie NSPJ na Widoku. Tego dnia przypadł też XVII Dzień Papieski, pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Ksiądz Piotr Karpiński podkreślił, że hasło to pochodzi z Listu Apostolskiego Novo Millennio Ineunte Jana Pawła II, napisanego na przełomie tysiącleci.

Na Mszy szkolnej mieliśmy także okazję świętować urodziny księdza dyrektora. Z tej okazji pani Magdalena Wesołowska, wicedyrektor szkoły, oraz przewodnicząca Samorządu Zespołu Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach wraz z delegacjami nauczycieli i uczniów złożyły księdzu Piotrowi gratulacje i życzenia, a także wręczyły kwiaty i upominki. Następnie wszyscy zebrani wraz z chórem szkolnym pod batutą pani Marianny Rzeszotarskiej śpiewając życzyli Jubilatowi „i zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa przez ręce Maryi”.

Wyraźnie zaskoczony ksiądz dyrektor zabrał na koniec głos. Podziękował za życzenia i kwiaty, ale przede wszystkim dziękował Bogu za czterdzieści lat bardzo ciekawego i twórczego życia. Radując się z okrągłego jubileuszu urodzin zachęcił wszystkich, by „iść naprzód z nadzieją”.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu