All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Rodzinne spotkania z książką w „zerówce”

„Rodzinne spotkania z książką” to nie tylko okazja do wzajemnego poznania się, ale też do wspólnej zabawy dzieci, rodziców i dziadków. Członkowie rodzin naszych „zerówkowiczów” bardzo chętnie włączyli się w tę akcję.

We wrześniu odwiedziła nas pani Ula – babcia Wiktorii – która przeczytała dzieciom Bajkę o Czerwonym Kapturku. W czasie spotkania każdy miał określoną rolę. Dziewczynki były Czerwonymi Kapturkami, chłopcy zamienili się w wilki, pani wychowawczyni została myśliwym, a babcia Ula oczywiście dostała rolę Babci.

20 października pani Ania Zawadzka – mama Ali – przeczytała dzieciom opowiadanie „Nela mała reporterka”. Dzieci obejrzały prezentację o Tajlandii, dokąd zabrała nas bohaterka opowiadania. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda opieka nad tygrysami i dlaczego powstają schroniska dla tych zwierząt. W trakcie zajęć dzieci wykonały flagę Tajlandii oraz maski tygrysów. Dzieci chętnie wcieliły się w rolę tygrysiątek, a Jagoda została ich małą opiekunką.

Tydzień później 26 października, nasz kolejny gość, pani Edyta Winciorek – mama Jagódki – przeczytała bajkę o „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek”. Podczas spotkania dzieci odkryły tajemnicę, dlaczego skarpety w nieznanych okolicznościach giną nam w praniu. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to publikacja, która zwyciężyła w Konkursie na najlepszą książkę dziecięcą „Przecinek i Kropka” w 2015 roku.

Serdecznie dziękujemy za niezwykle ciekawe, rodzinne spotkania, które rozbudzają wyobraźnię dzieci i są wspaniałą okazją do integracji naszej klasowej wspólnoty.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu