All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

„Dzieci chciały do dzieci” – relikwie świętych z Fatimy w Szkole Podstawowej

Także uczniowie Szkoły Podstawowej przeżyli w ramach Dnia Papieskiego w środę 25 października swoje spotkanie ze świętymi Dziećmi z Fatimy – Hiacyntą i Franciszkiem. Przybycie relikwii do naszej szkoły można streścić zdaniem, które sformułował niegdyś biskup Wojciech Osial: „Dzieci chciały przyjść do dzieci”.

Uroczystość Dnia Fatimskiego przebiegała w podstawówce w dwóch etapach. Pierwszy z nich miał miejsce w auli szkolnej i rozpoczął się od wniesienia przez księdza dyrektora relikwiarza z cząsteczkami świętych dzieci fatimskich. Specjalne przedstawienie na tę okazję przygotowała klasa IVa pod kierownictwem pani Małgorzaty Kozłowskiej. Sztuka przybliżyła widzom wydarzenia z Fatimy z 1917 roku oraz sylwetki dzieci: Łucji, Hiacynty i Franciszka, którym sześciokrotnie objawiła się Matka Boża. Na spotkanie z Maryją przygotowywał je wcześniej Anioł Pokoju, co również zostało zaakcentowane przez małych artystów. Następnie społeczność Małego Klasyka modliła się do Matki Bożej modlitwą, której Anioł Pokoju nauczył małych Portugalczyków i odmówiła dziesiątek różańca. Po czym ksiądz dyrektor w słowie skierowanym do uczniów wyjaśniał, że Objawieniami Fatimskimi Pan Bóg postanowił ludziom pomóc i uratować ich przed piekłem. Maryja dała światu nadzieję na ratunek, prosiła jednak o nawrócenie. Drogami nawrócenia mają być: modlitwa różańcowa oraz duch ofiary z siebie.

Po uroczystości w auli uczniowie klas IV-VII pod opieką wychowawców udali się do Kinoteatru Polonez na film „Fatima. Ostatnia tajemnica”, który ukazał silne związki między historią, w której żyjemy, a działaniem Opatrzności Bożej.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu