All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

W piątek 8 grudnia cała społeczność Klasyka uczestniczyła we Mszy świętej sprawowanej przez księdza dyrektora Piotra Karpińskiego z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo rozpoczęło się od przywołania przez kapłana wydarzeń z 8 grudnia 1854 roku, kiedy to papież Pius IX ogłosił Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, definiujący szczególny stan świętości Marii z Nazaretu.

W homilii ksiądz dyrektor komentując Ewangelię zwrócił uwagę na nowe imię, jakim archanioł Gabriel zwraca się do Dziewicy z Nazaretu: „Pełna łaski”, z greckiego kecharitomene, czyli całkowicie łaską Bożą wypełniona i przez łaskę przemieniona. Czym jest łaska? – pytał kaznodzieja. To działanie Boga w naszym świecie i życiu. Łaska uczynkowa to pomoc, by czynić dobro. Łaska uświęcająca to stan, w którym Bóg może czynić nas świętymi. Maryja jest „pełna łaski”, bo wolna od grzechu pierworodnego.

Ksiądz Dyrektor zachęcał do naśladowania Maryi w tym aspekcie. Wyjaśnił, że my także, podczas sakramentu chrztu świętego, otrzymaliśmy obmycie z grzechu pierworodnego, że wody chrztu to źródło łaski, które jest w nas.

Na koniec Mszy ksiądz dyrektor zachęcił wiernych do modlitwy w Godzinie łaski, która obchodzona jest w uroczystość Niepokalanego Poczęcia między godziną 12.00 a 13.00. W tym czasie łaska spływa na świat i umożliwia zjednoczenie się ze Stwórcą.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu