All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Święto Patrona Szkoły i Dzień Edukacji

 W piątek 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona, a zarazem Dzień Edukacji Narodowej. To dla społeczności Klasyka ważna doroczna uroczystość. Miała ona trzyczęściowy przebieg. Najpierw swoją Akademię miała Szkoła Podstawowa. Następnie wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy św., sprawowanej przez księdza dyrektora. Po Mszy św. swoje święto przeżywały klasy gimnazjum i liceum.

Akademię w Szkole Podstawowej przygotowały klasy siódme. Sylwetka naszego patrona, ks. Stanisława Konarskiego została przedstawiona          w formie dramy, w której duch księdza nawiedza nocą ucznia i opowiada o swoim życiu. Była to dobra okazja, by wykreować patrona szkoły jako postać żywą i bliską. W dalszej części uczniowie śpiewali piosenki i przestawili zabawną scenkę pt. „Pan Belfer był chory”, w której pokazali „ciężki” żywot nauczyciela. Na zakończenie głos zabrał ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który podziękował za przygotowanie uroczystości i krótko porozmawiał z uczniami o ks. Konarskim. Przyznał, że spotkanie z patronem szkoły, wykreowane przez Dominika Szałwińskiego i Piotra Chudzio, zrobiło na nim ogromne wrażenie. Na koniec uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli upominki.

Centralnym punktem obchodów Święta Patrona była Msza święta, w której ksiądz dyrektor powierzył Bogu nauczycieli i pracowników szkoły,       a także intencje całego Zespołu Szkół. W kazaniu ksiądz dyrektor nawiązał do wspominanej tego dnia postaci patrona diecezji, bł. Honorata Koźmińskiego. Ten błogosławiony jednoczył ludzi z Bogiem troskliwą miłością. I to ona powinna towarzyszyć w pracy każdemu nauczycielowi.    To zawód służący temu, co niewidoczne – miłości człowieka, trosce o niego i jego rozwój. Mądra miłość jest wymagająca, uczeń ją czuje                 i wyraża za nią wdzięczność.

Na zakończenie Mszy św. nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych i siódmych oraz przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. Tradycją Dnia Nauczyciela jest także wręczenie nagród. W imieniu biskupa łowickiego ksiądz dyrektor przekazał nagrodę organu prowadzącego pani Annie Chęcielewskiej. Sam zaś przyznał nagrody dyrektora paniom: Annie Kłosińskiej, Emilii Pomarańskiej i Halinie Kopeć.

Po powrocie z Mszy św. kolejnym punktem programu był przygotowany przez klasy trzecie gimnazjum apel poświęcony Patronowi Szkoły               i Świętu Edukacji Narodowej. W auli uczniowie przedstawili prezentację o księdzu Stanisławie Konarskim, jego życiu i dokonaniach. Następnie pokazali sen gimnazjalisty, przedstawiający jego dzień w szkole. Rozpoczął się on od spóźnienia i, jak to bywa, był ciągiem niefortunnych zdarzeń. Uczniowie w humorystyczny sposób ukazali nauczycieli, odtwarzając charakterystyczne dla nich zachowania, zwroty   i gesty. Samorząd uczniowski złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczył kwiaty i drobne upominki. Na koniec głos zabrał ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który podziękował za przygotowanie uroczystości, przypomnienie sylwetki patrona szkoły i życzenia.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu