All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Dzień Fatimski w Klasyku

W 1917 r. w portugalskiej Fatimie miały miejsce niezwykłe objawienia Maryjne. Matka Boża trójce dzieci – Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie objawiła wielkie tajemnice związane z historią XX wieku. W tym roku mija dokładnie 100 lat od objawień, co jest okazją do zadumy nad ich przesłaniem.

Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany w środę 25 października Dzień Fatimski. Mieliśmy niezwykły przywilej i radość by tego dnia gościć wśród nas i oddać cześć relikwiom świętych Dzieci z Fatimy – Hiacynty i Franciszka.

Uczniowie klasy II liceum przygotowali specjalny apel przybliżający wydarzenia fatimskie i treść orędzia Matki Bożej z 1917 roku. Po prezentacji wszyscy wysłuchali konferencji księdza dyrektora Piotra Karpińskiego. Kaznodzieja komentował fragment z Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian: „Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć”. Ten fragment Pisma znakomicie oddaje to, co się wydarzyło w Fatimie – Bóg, chcąc przynieść udręczonemu światu ratunek, wybrał małe, niepiśmienne dzieci. Dał im jednocześnie moc, by mimo niedowierzania i cierpień okazały się silne. Ksiądz dyrektor wskazywał nam na prawdziwą wielkość, tę wewnętrzną, która pochodzi od Boga. Życzył każdemu, by zaprzyjaźnić się z dziećmi z Fatimy i ukochać modlitwę różańcową, bo dzięki niej można wiele wyprosić.

Kolejnym punktem było świadectwo złożone przez panią Agnieszkę Napiórkowską, mamę naszego kolegi z gimnazjum. Pani Agnieszka przywołała liczne przykłady łask otrzymanych za wstawiennictwem Dzieci Fatimskich. Opowiedziała także swoje osobiste doświadczenie Fatimy.

Następnie modliliśmy się na różańcu w intencji szkoły i naszych osobistych. Na zakończenie ksiądz dyrektor pobłogosławił nas relikwiami św. Hiacynty i św. Franciszka.

Dzień Fatimski w naszej szkole był ogromnym przeżyciem dla wielu. Mogliśmy zobaczyć, jak bardzo realnie Bóg działa w historii. Jak wielką moc ma modlitwa różańcowa. A przede wszystkim zyskaliśmy nowych, wspaniałych przyjaciół z Fatimy.

Dopełnieniem obchodów Dnia Fatimskiego w szkole była projekcja w Kinoteatrze Polonez filmu „Fatima. Ostatnia tajemnica”, na który udaliśmy się całą szkołą.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu