All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Pierwszy piątek listopada

W piątek 3 listopada, podczas pierwszopiątkowej Mszy świętej, cała społeczność Klasyka zwróciła się z prośbą do Najświętszego Serca Pana Jezusa, by nasze modlitwy były duchową pomocą dla wszystkich wiernych zmarłych.

W homilii ksiądz dyrektor Piotr Karpiński zwrócił uwagę, że Ewangelia, która mówi o śledzeniu Jezusa przez faryzeuszy, jest bardzo aktualna we współczesnej cywilizacji, gdzie dużo jest śledzenia innych, obserwowania na portalach społecznościowych. Stąd zrodziła się refleksja, że obserwowanie kogoś może być dobre i złe. Pierwszy typ wynika z podziwiania kogoś, chęci poznania i naśladowania go, jest pozytywną inspiracją do działania i rozwoju. Z kolei złe spojrzenie, to „spojrzenie zabójcy”, prowadzi do autodestrukcji, oparte jest na podstępie, zazdrości i nienawiści, na złych intencjach, które pragną drugiego zniszczyć.  Dobre naśladowanie Jezusa reprezentują Apostołowie, zaś złe śledzenie stosowali faryzeusze.Ksiądz dyrektor zachęcał zebranych do patrzenia na drugiego człowieka w taki sposób, w jaki czyni to Bóg. Bóg, jako ojciec, zawsze patrzy na innych z miłością i troską.

Po Mszy św. odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy pierwszopiątkowe. O oprawę liturgiczną zadbała klasa IV a, zaś chór szkolny zapewnił oprawę muzyczną.

 

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu