All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

W piątek 10 listopada uroczystym apelem uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Przygotowanym montażem słowno-muzycznym drugie klasy gimnazjum wprowadziły nas w nastrój patriotyczny. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne związane z polskimi drogami do wolności oraz uczucia towarzyszące Polakom w tych ważnych momentach dziejowych. Przedstawienie zostało wzbogacone przez pieśni o tematyce wolnościowej, projekcję filmu „Niezwyciężeni” oraz prezentację multimedialną będącą tłem dla recytowanych wierszy. Krótką etiudę taneczną gościnnie zaprezentowały uczennice klasy VII Szkoły Podstawowej. W akademii pojawiła się także modlitwa za tych, którzy przelali krew w walce o wolną Polskę.

Na zakończenie apelu głos zabrał ks. dyrektor Piotr Karpiński, podkreślając trzy walory przedstawienia. Pierwszy to zaprezentowanie święta jako budzącego radość. Po drugie pokazanie piękna Polski, nie tylko w kontekście popularnych miejsc, ale także tych mniej znanych, jak lokalne parki i dwory, klif w Gdyni czy Ojcowski Park Narodowy. Na koniec zaznaczył aspekt filozoficzno-religijny. Podkreślił, iż każdy człowiek aspiruje do wolności, pragnie jej, że wolność jest nam dana od Pana Boga. Jednocześnie Bóg zaprasza nas do mądrej wolności, przede wszystkim wewnętrznej. Swoje podsumowanie zakończył słowami: „Chrześcijaństwo przynosi prawdziwe wyzwolenie”.

Na koniec młodzi artyści przekazali na ręce księdza dyrektora, nauczycieli i przewodniczących klas miłą i słodką niespodziankę – „patriotyczne babeczki”, aby każdy mógł poczuć radość ze świętowania.

 

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu