All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Wieczór wigilijny

W czwartek 20 grudnia społeczność Klasyka przeżywała wieczór wigilijny, który uświetnił obecnością Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Jasełka w wykonaniu dzieci i nastolatków obejrzeli również zaproszeni goście: rodziny uczniów, przyjaciele i absolwenci naszej szkoły. Młodzież powitała Księdza Biskupa, podziękowała za obecność oraz życzyła, aby radosna nowina wniosła w serce pasterza szczęście płynące z miłości Bog

Przedstawienie, przygotowane z rozmachem, odsłoniło nie tylko biblijną wizję narodzin Jezusa, ale również pokazywało człowieka we współczesnym świecie, zagubionego, poruszającego się w chaosie codziennych spraw, czasem będącego daleko od Boga. Przesłanie zostało zawarte nie tylko w słowie, ale i w tańcu czy śpiewie oraz różnorodnej choreografii. Nad całością Jasełek czuwała pani Małgorzata Kozłowska, a występ uświetnił chór szkolny pod kierunkiem pani Marianny Rzeszotarskiej.

Po przedstawieniu przyszedł czas na przemówienia. Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński życzył zebranym patrzenia na świat przez pryzmat dobra, bo zło jest małe i przemijające, a w życiu liczy się właśnie dobro i dotknięcie przez Bożą miłość. Z kolei Ksiądz Biskup życzył zebranym, by próbowali być ludźmi światłości i byli ambasadorami światła we współczesnym świecie. Życzył, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były otulone blaskiem 100-lecia niepodległości.

Na zakończenie wieczoru zebrali wysłuchali fragmentu Ewangelii, zaśpiewali kolędy, dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne oraz noworoczne.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu