All for Joomla All for Webmasters

pasek-zespol

Breadcrumbs

Adwentowy dzień skupienia i kolędowania

Adwentowy dzień skupienia i kolędowania

Piątek, 21 grudnia stał się w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego dniem duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia, opartym na trzech punktach: nabożeństwie adwentowym, klasowych spotkaniach wigilijnych oraz wspólnym kolędowaniu.

Cała społeczność szkolna najpierw zebrała się w kościele NSPJ na wspólnej modlitwie i liturgii Słowa, której przewodniczył ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. W swej nauce zwrócił uwagę na różnicę między adwentem a czasem Bożego Narodzenia. Pierwszy okres wiąże się bowiem z przygotowaniem na przyjście Pana na końcu świata, jako sędziego, co wyzwala często w człowieku lęk. Podczas Bożego Narodzenia natomiast ten Bóg-Sędzia przychodzi na świat jako dziecko, o czym wyraźnie mówi Biblia. Ksiądz podkreślił jednak, że ludzkie wyobrażenia Boga karzącego są błędne, ponieważ będzie On raczej nagradzać, więc człowiek powinien cieszyć się na spotkanie z Panem, który „odnowi nas swoją miłością”, wyzwalającą pragnienie dobra. Dlatego następuje cud wcielenia – Bóg staje się dzieckiem, byśmy się Go nie bali, gdyż jest czystą miłością, na którą należy odpowiedzieć. Ksiądz dyrektor życzył wszystkim, by podczas Świąt poczuli miłość Pana, bo ona zawsze będzie kierować do Niego, do dobra i może nas przemienić. Po konferencji nastąpiła adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły, gdzie odbyły się klasowe spotkania wigilijne oraz konkurs kolęd zaśpiewanych przez młodzież. Każda klasa przygotowała wspaniałe i klimatyczne widowisko kolędowe, a na koniec wystąpili także nauczyciele. W konkursie kolęd I miejsce zajęła klasa IB KLO, II miejsce klasa IIB KLO, III miejsce klasa IIIE Gimnazjum. Ksiądz dyrektor przyznał także specjalne wyróżnienie dla klasy IIA KLO.

To jednoczące spotkanie pięknie wpisywało się w tradycję śpiewania polskich kolęd, co podkreślił na koniec ks. Piotr Karpiński. Zbudowało ono świąteczną atmosferę oraz łączyło się ze wszystkimi działaniami podkreślającymi wagę Bożego Narodzenia i radością oczekiwania przyjścia na świat Pana.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu