Breadcrumbs

SZKOŁA PODSTAWOWA

Rodzinne spotkania z książką

12 września w oddziale zerowym rozpoczęliśmy cykl „Rodzinnych spotkań z książką”. W czasie takich spotkań mogą nas odwiedzić rodzice lub dziadkowie uczniów, którzy chcieliby przeczytać dzieciom bajeczkę lub opowiadanie. Naszym pierwszym gościem była pani Sarah Trębska – mama Łukasza. Pani Sarah przeczytała książeczkę w swoim ojczystym języku angielskim. Dzieci z uwagą słuchały bajki o bardzo głodnej gąsienicy, a następnie wykonały piękne prace plastyczne. Uczniom bardzo podobało się, że całe zajęcia były poprowadzone w języku angielskim. Zapraszamy kolejnych rodziców lub dziadków.

Uczniowie "zerówki" poznają szkołę

W piątek 8 września uczniowie zerówki odbyli wycieczkę po naszej szkole, zapoznając się z jej pomieszczeniami i zakamarkami. Zawitali nawet do gabinetu księdza dyrektora Piotra Karpińskiego oraz pani wicedyrektor Magdaleny Wesołowskiej. Po powrocie do klasy dzieci dzieliły się wrażeniami i tym, co podobało im się najbardziej. Jednogłośnie zwyciężył gabinet księdza dyrektora, gdzie była szklana kula z cukierkami. U pani wicedyrektor również było bardzo miło. Pani dyrektor pozwoliła zrobić ze swojego fotela karuzelę oraz dotknąć pokaźnej kolekcji pucharów. Zwiedzając część licealną dzieci były zaskoczone, że uczniowie są tacy duży. Powiedziały, że wyglądają oni jak „mamy i taty”.

Pokaz talentów w Szkole Podstawowej

W środę 21czerwca po raz kolejny w naszej szkole odbył się „Pokaz talentów”, zorganizowany przez samorząd szkolny. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje pasje, talenty, zainteresowania. Na szkolnej scenie podziwialiśmy świetnych wokalistów, tancerzy, znawców sztuki układania kostki Rubika, czy rysowników. Występy wzbudziły wielki entuzjazm, były niebywałą atrakcją dla samych występujących i niekiedy zaskoczeniem dla widzów. Na występujących czekały słodkości.

Dzień sportu w Szkole Podstawowej

We wtorek 20 czerwca w Szkole Podstawowej odbył się Szkolny Dzień Sportu. Turniej gier i zabaw ruchowych miał na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów, a także miał na celu zachęcić dzieci do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Uczniowie podzieleni na dwie grupy brali udział w wielu konkurencjach. Dzieci z klas 0-III wzięły udział w wyścigach rzędów i biegach przełajowych. Uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w biegach sztafetowych, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, rozgrywkach w kręgle i bilard oraz w meczu w piłkę nożną.

Biegi przełajowe dziewcząt z klas 0-I:

 • I miejsce - Zuzanna Byczkowska (kl. I)
 • II miejsce - Ewa Kłąb (kl. I)
 • III miejsce - Blanka Piwek (kl. „0”)

Biegi przełajowe dziewcząt z klas II-III:

 • I miejsce - Hanna Rudnicka (kl. III b)
 • II miejsce - Emilia Woźniak (kl. II b)
 • III miejsce - Oliwia Rakowska (kl. III b)

Biegi przełajowe chłopców z klas 0-I:

 • I miejsce - Aleksander Gągała (kl. I)
 • II miejsce - Michał Caban (kl. I)
 • III miejsce - Julian Styczyński (kl. I)

Biegi przełajowe chłopców z klas II-III:

 • I miejsce - Karol Okraska (kl. III b)
 • II miejsce - Kacper Wójt (kl. III a)
 • III miejsce - Wojciech Soska (kl. III a)

Wyniki uczniów klas IV-VI:

 • Biegi sztafetowe:
  • I miejsce wśród dziewcząt zajęła drużyna w składzie: Zuzanna Kocus, Nel Podkoń, Patrycja Pałosz, Julia Górska, Weronika Sekta.
  • I miejsce wśród chłopców zajęła drużyna w składzie: Jakub Wójt, Mikołaj Miśkiewicz, Ksawery Rymarczyk, Michał Rapacki, Jakub Soska.
 • Skok w dal:
  • Wśród dziewcząt
   • 1 miejsce – Julia Okraska (kl. VI a) z wynikiem 4,31m
   • 2 miejsce – Maria Kania (kl. VI a) z wynikiem 4,19m
   • 3 miejsce – Anna Libera (kl. VI a) z wynikiem 3,94m

 • Wśród chłopców:
  • 1 miejsce – Jakub Sadowniczyk (kl. IV a) z wynikiem 4,16m
  • 2 miejsce – Dawid Jankiewicz(kl. VI b) z wynikiem 3,90m
  • 3 miejsce – Mikołaj Miśkiewicz (kl. V b) z wynikiem 3,70m

 • Rzut piłeczką palantową:
  • Wśród dziewcząt
   • 1 miejsce – Patrycja Pałosz (kl. VI a) z wynikiem 26m
   • 2 miejsce – Salamon Jagoda (kl. V a) z wynikiem 25m
   • 3 miejsce – Anna Libera (kl. VI a) z wynikiem 25m

 • Wśród chłopców:
  • 1 miejsce – Mikołaj Miśkiewicz (kl. V b) z wynikiem 46m
  • 2 miejsce – Mikołaj Salamon (kl. VI b) z wynikiem 40m
  • 3 miejsce – Stanisław Hiż (kl. V b) z wynikiem 34m
 • Piłka nożna :
  • I miejsce zajęła drużyna w składzie: Ania Libera, Marta Skrzypek, Julia Okraska, Kasia Chełpińska, Dawid Jankiewicz, Rafał Kantorek, Dominik Szałwiński.

Klasy III SP na wycieczce w Gnieźnie i Biskupinie

W dniach 12 – 13 czerwca klasy III SP wybrały się wraz na dwudniową wycieczkę do Gniezna i Biskupina. Po przybyciu do Gniezna zwiedziliśmy Archikatedrę - miejsce, w którym wielokrotnie odbywały się koronacje królów polskich. Podziwialiśmy także słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Następnie udaliśmy się do Biskupina - miejscowości nazywanej „polskimi Pompejami”. Znajduje się tam zrekonstruowana osada obronna z końca epoki brązu. Po odpoczynku i zakupie pamiątek przejechaliśmy na nocleg. Kolejnego dnia udaliśmy się do stolicy Wielkopolski - Poznania. Zobaczyliśmy m. in Stary Rynek - oprócz urokliwych kamieniczek, pomnika Bamberki, czy czterech fontann, centralną budowlą jest Ratusz z zegarem, nad którym każdego dnia w samo południe ukazują się dwa blaszane koziołki. Zwiedziliśmy również Kolegiatę Poznańską - Farę. Ten wybudowany przez jezuitów kościół jest jednym z najcenniejszych zabytków sztuki baroku w Polsce. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek i zakup słynnych rogali świętomarcińskich. Po południu przejechaliśmy do kompleksu rekreacyjnego Malta Ski, gdzie czekały na nas niesamowite atrakcje: zjazd na zjeżdżalni grawitacyjnej, zjazdy pontonem po stoku narciarskim oraz rozgrywka w mini-golfa.

Wycieczka klas drugich do świata owadów

W czwartek 8 czerwca klasy II a i II b SP wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacyjno – Rozrywkowego „MIKROKOSMOS” w Ujeździe. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie wspólnie z przewodnikiem ścieżką dydaktyczną, gdzie poznawali niezwykle bogaty świat owadów. Dzieci mogły zaobserwować to, czego do tej pory nie dostrzegały i zachwycić się tym, co w rzeczywistym rozmiarze jest niewidoczne. Nie lada atrakcją było samo otoczenie – piękny ogród z tysiącami roślin.

Po zwiedzaniu cała grupa wybrała się na warsztaty plastyczne polegające na własnoręcznym tworzeniu pamiątki. Nie zabrakło również atrakcji rozrywkowych takich, jak trampolina, zjeżdżalnie, czy gigantyczne szachy ogrodowe.

Sukces naszej uczennicy w Konkursie Matematycznym

W środę 7 czerwca uczennica klasy VI a SP Antonina Gruchała odebrała w Szkole Podstawowej nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi nagrodę za zajęcie III miejsca w XIV Konkursie Matematycznym „Z Pitagorasem na Ty”, organizowanym przy współpracy z Łódzkim Centrum Kształcenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Cieszymy się i życzymy Tosi dalszych sukcesów.

 

Nasi laureaci i finaliści w Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

W poniedziałek 5 czerwca w Nadleśnictwie Skierniewice w Zwierzyńcu odbył się trzeci etap Okręgowego Turnieju Wiedzy Przyrodniczej, organizowanego przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Skierniewicach. Uczniowie rozwiązywali test oraz rozpoznawali różne rośliny w terenie.

Mamy zaszczyt poinformować, że Marcin Chmurski z klasy VI a SP został laureatem, natomiast tytuł finalisty otrzymały Antonina Gruchała i Maria Duda również z klasy VI a SP. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Warsztaty bezpiecznego internetu w Bibliotece Pedagogicznej

W poniedziałek 5 czerwca uczniowie klasy IV a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w skierniewickiej Bibliotece Pedagogicznej. Rozpoczęły się one „utworzeniem sieci” z kolorowej włóczki. Dzieci rzucając nić do kolegów, opowiadały o sobie i swoich zainteresowaniach. Następnie prowadząca warsztaty pani Aneta Brzezińska wyjaśniła, że podobnie jest z internetem, do którego wrzucamy zdjęcia i informacje z prywatnego życia. Przestrzegła, że wszystkie te dane pozostaną w sieci już na zawsze i że nie mamy wpływu na to, co się z nimi dzieje, a nie każdy użytkownik internetu ma dobre intencje.

Następną część zajęć poprowadziła pani Anna Kowalczyk, która prezentowała krótkie spoty na temat „Bezpieczeństwa w sieci”. Po każdym z nich omawiała z uczniami przedstawione sytuacje i ich skutki, by wspólnie zredagować zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Na koniec spotkania pani Anna Kowalczyk podała dzieciom bezpłatny numer telefonu (800 100 100) oraz adres strony (helpline.org.pl), pod którymi znajdą pomoc, gdy ktoś będzie je nękał, obrażał lub wypytywał o prywatne sprawy. Prosiła także, by o wyżej wymienionych sytuacjach ZAWSZE INFORMOWAĆ RODZICÓW.

Zielona Szkoła Klas V

W dniach od 31 maja do 2 czerwca uczniowie klas V a i V b wraz z wychowawcami przebywali na Zielonej Szkole w Załęczu Wielkim. Dzieci brały udział w wielu ciekawych zajęciach: meteorologicznych, ekologicznych („Drzewa polskich lasów”, „Gatunki wskaźnikowe wód płynących i stojących”), ścieżce dydaktycznej Źródełko, zajęciach artystycznych (rzeźba w drewnie) oraz biegach na orientację. Po zajęciach uczniowie mogli spędzać wolne chwile na grach i zajęciach sportowych na obszernym terenie „Nadwarciańskiego Grodu”. Był to niezwykły czas, spędzony nie tylko na zdobywaniu i utrwalaniu wiadomości, ale też na rozwijaniu i pielęgnowaniu pozytywnych relacji koleżeńskich między dziećmi.

Nasza laureatka w Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

Z wielką radością informujemy, że Róża Frontczak z klasy I naszej Szkoły Podstawowej została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych „OLIMPUSEK”. Uczennica wyprzedziła wielu swoich rówieśników i zajęła 4. miejsce w Polsce. Gratulujemy Róży i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wycieczka do Warszawy uczniów klas VI

W czwartek 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas VI wraz z wychowawcami wybrali się do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był kompleks kinowy Cinema City na Bemowie, gdzie uczniowie wzięli aktywny udział w programach tematycznych, realizowanych w sześciu salach kinowych – wyobraźni, interakcji, ruchu, inspiracji, muzyki oraz sali 3D. Poprzez zsynchronizowane z obrazem i dźwiękiem efekty specjalne, pojawiające się w kolejnych salach, film „Cztery żywioły” dostarczył niezapomnianych wrażeń. Na koniec uczniowie wzięli udział w interaktywnym teście, w którym pierwsze trzy miejsca zajęli: Marcin Chmurski, Marysia Duda i Janek Nowosielski.

Następnie uczniowie udali się do Sali z Trampolinami – Hangar 646, gdzie pod okiem instruktorów trenowali robienie ewolucji w powietrzu, ścigali się na trampolinach, grali w zbijaka oraz koszykówkę.

Po wspaniałych i aktywnych przeżyciach wszyscy zadowoleni wrócili do Skierniewic.

Dzień Dziecka w Rezerwacie Ruda – Chlebacz

Uczniowie klas „0” i II a swój Dzień Dziecka spędzili w Rezerwacie Przyrody „Ruda – Chlebacz” na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Do rezerwatu uczniowie dojechali autobusem komunikacji miejskiej, co dla maluchów było wielką radością. Po rezerwacie uczniów oprowadzała pani przewodnik Kinga Nowak, która opowiadała o mieszkańcach i roślinności tego wspaniałego miejsca. Uczniowie dzielnie wędrowali leśnymi szlakami słuchając śpiewu ptaków i poszukując tropu leśnych zwierząt. Miło i aktywnie spędzili ten wyjątkowy dzień w roku.

Dzień Matki w Szkole Podstawowej

26 maja to dzień szczególny, kiedy naszym mamom mówimy „dziękuję” za miłość i wszystkie piękne chwile. Na ten dzień zostali zaproszeni do naszej szkoły rodzice uczniów klas 0 – III, którzy wraz ze swoimi pociechami obejrzeli przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Słynną baśń wszyscy znają, ale każda jej interpretacja jest wyjątkowa. Nie inaczej było i tym razem. Piękna królewna, zła macocha, prawdomówne lustereczko, dzielny książę, dobroduszny myśliwy, urocze krasnale, wrażliwe zwierzątka, czarownica, służący, nie pozwolili licznie zgromadzonej publiczności na nudę. Przeciwnie, zafascynowani przedstawieniem Rodzice śledzili przebieg wydarzeń. Wyśmienici aktorzy z klasy III a i III b grali z wielkim zaangażowaniem, doskonale potrafili wczuć się w swoje role. Niesamowite efekty wizualne, muzyczne i dźwiękowe, przygotowane przez ucznia liceum Mateusza Jarosa, dodawały całemu przedstawieniu ciekawej oprawy. Zgromadzeni gromkimi brawami nagrodzili występ młodych aktorów oraz panie reżyserki: Elżbietę Walendzik i Iwonę Kalisiak. Na zakończenie uczniowie złożyli Rodzicom życzenia, wręczyli kwiaty i podziękowali za troskę i trud wkładany w ich wychowanie.

Wycieczka klas IV do Bełchatowa i Spały

W czwartek 25 maja uczniowie klas IV SP pojechali na wycieczkę do Bełchatowa, gdzie zwiedzili kopalnię odkrywkową węgla brunatnego, a także skorzystali z atrakcji na Górze Kamieńsk. Kolejką krzesełkową wjechali na najwyższe w centralnej Polsce wzgórze, będące zwałowiskiem zewnętrznym kopalni, by obejrzeć panoramę miasta oraz poszaleć na torze saneczkowym. Mieli także okazję poskakać na trampolinach, pobawić się na bungee oraz gigantycznej zjeżdżalni. W drodze powrotnej dzieci wstąpiły do Spały, gdzie obejrzały Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Wieczorem niektórzy czwartoklasiści śpiewali i tańczyli przy ognisku, inni grali w piłkę lub badmintona. Wszyscy jednak z radością i ze smakiem zajadali upieczone przez siebie kiełbaski.

Kolejny dzień był równie emocjonujący, gdyż dzieci miały okazję sprawdzić swoje możliwości w parku linowym. Każdy podjął wyzwanie na miarę swoich możliwości. Dzieci wróciły do Skierniewic zmęczone, ale zadowolone. Na miejscu każda mama, w dniu swojego święta, dostała buziaka i moc serdecznych życzeń.

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

W marcu odbył się po raz kolejny w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Organizatorem konkursu jest Akademia Młodych Odkrywców, a honorowy patronat sprawują Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Konkurs „Świetlik” popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie rozwiązują testy i wykonują różne doświadczenia i eksperymenty.

Mamy zaszczyt poinformować o osiągnięciach uczniów Małego Klasyka:

Ewa Kłąb (kl. I) – nagroda

Zuzanna Byczkowska (kl. I) – wyróżnienie

Natalia Michalak (kl. I) – wyróżnienie

Agata Diks (kl. II a) – nagroda

Izabela Okrasa (kl. II a) – wyróżnienie

Aleksandra Rosińska (kl. II b) – wyróżnienie

Tomasz Gula (kl. IV a) – wyróżnienie

Zuzanna Kocus (kl. IV b) – wyróżnienie

Anna Łazęcka (kl. IV b) – wyróżnienie

Lena Marcinkowska (kl. IV b) – wyróżnienie

Marcin Chmurski (kl. VI a) – wyróżnienie

Maria Duda (kl. VI a) – wyróżnienie

Antonina Gruchała (kl. VI a) – wyróżnienie

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY.

Premiera „Królewny Śnieżki” z udziałem skierniewickich Przedszkoli

Św. Matka Teresa z Kalkuty mówiła: „Nie możemy czynić wielkich rzeczy tylko małe, za to z wielką miłością”. Baśniowe postacie pięknej królewny Śnieżki i przesympatycznych krasnoludków fascynują dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń. Stąd też w czwartek 25 maja w naszej Szkole Podstawowej miało miejsce niezwykłe wydarzenie – premiera przedstawienia „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, przygotowanego przez dzieci z klas III a i III b. Na premierę zaprosiliśmy przemiłych widzów – dzieci z pobliskich przedszkoli. Prace nad przedstawieniem trwały bardzo długo, ale efekt końcowy był bardzo zadowalający. Przygotowując tę sztukę chcieliśmy, aby dzieci zrozumiały, że dobroć, skromność i pracowitość się opłacają. Dzięki spektaklowi przedszkolaki nauczyły się wrażliwości na krzywdę innych.
Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach maluchów widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami. Aktorzy, ku swojemu zaskoczeniu, zostali obdarowani przez widzów wspaniałymi upominkami. A my mamy nadzieję, że przygotowujemy kolejne równie piękne przedstawienie…

Strona 1 z 4