Breadcrumbs

Wydarzenia w Szkole Podstawowej

Rozprawa pokazowa w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach

Dnia 24 kwietnia uczniowie Małego Klasyka wybrali się na pokazową rozprawę do Sądu Rejonowego w Skierniewicach. Sprawa dotyczyła rozboju na świętym Mikołaju, w czasie którego utracił on worek z prezentami dla dzieci. Oskarżona stwierdziła, że działała w złości, gdyż Mikołaj nie dawał jej zabawek o jakie prosiła, a raz nawet dostała rózgę. W sprawie został przesłuchany świadek zdarzenia. Wybrani uczniowie mogli wcielić się również w rolę adwokatów, prokuratorów i sędziów. W sprawie został wydany wyrok: oskarżona została skazana na prace społeczne w fabryce św. Mikołaja w Laponii.

W czasie naszego spotkania z sędzią Mikołajem Pawłowskim, dzieci dowiedziały się, co oznaczają poszczególne kolory żabotów togi, jak należy zachowywać się w sądzie i jak zwracamy się do sędziego w czasie rozprawy. Dzieci mogły przymierzyć sędziowską togę, założyć sędziowski łańcuch, zasiąść na miejscu sędziego, oskarżonego, adwokata, czy prokuratora. Po zakończonej sprawie sądowej zeszliśmy do piwnic aby obejrzeć miejsce, gdzie są przywożeni groźni skazani. Dzieci mogły również przyjrzeć się działaniu bramki wykrywającej metal. Było mnóstwo ciekawych pytań ze strony uczniów, dotyczących działania i ochrony budynku sądu. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Sądu Rejonowego w Skierniewicach, którzy byli zaangażowani w tę niezwykłą lekcję.

Szkolny Konkurs Plastyczny „Wielkanocna Pisanka”

W tym roku odbyła się IV edycja Konkursu Plastycznego „Wielkanocna Pisanka”. Uczniowie wykonali ciekawe i interesujące prace przedstawiające pisanki wykonane różną techniką. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

Oto wyniki:
kategoria klas 0-I:
I miejsce: Antosiak Wiktoria
II miejsce: Wach Zofia
III miejsce: Lewarska Antonina
wyróżnienia: Miksa Lea, Kucharska Lidia, Krysiak Zofia, Dziąg Aleksandra, Kucińska Alicja
kategoria klas II-III:
I miejsce: Kińska Barbara
II miejsce: Janowicz Antoni
III miejsce: Niklas Julia
wyróżnienia: Kucharska Hanna, Skorupińska Klara, Rosińska Martyna
kategoria klas IV-VII
I miejsce: Belina Maja
II miejsce: Klepaczko Pola
III miejsce: Morawski Maksymilian
wyróżnienia: Hadryś Igor, Wieteska Aniela, Maciejewska Natalia, Bombała Dominik, Baka Wiktor, Siewiera Julia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Rozstrzygnięcie Konkursu Przyrodniczego dla Szkół Podstawowych

 

W środę 10 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Przyrodniczego, który odbył się 20 marca 2024 r. Zaproszeni do szkoły uczniowie poznali wyniki Konkursu i otrzymali nagrody, które wręczył dyrektor szkoły ks. Piotr Karpiński.

Zwycięzcą Konkursu Przyrodniczego 2024 został uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŹRÓDŁA w SkierniewicachWojciech Sitarz.

Wyniki indywidualne:

  1. miejsce – Wojciech Sitarz – Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŹRÓDŁA
  2. miejsce – Łucja Perka – Szkoła Podstawowa Nr 2
  3. miejsce – Stanisław Strzelczyk – Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŹRÓDŁA

Uczniowie uczestniczyli także w części zespołowej konkursu, gdzie zwycięzcami okazała się drużyna Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŹRÓDŁA w Skierniewicach w składzie: Wojciech Sitarz, Stanisław Strzelczyk, Rafał Brzeziński.

Wyniki zespołowe:

  1. miejsce – Wojciech Sitarz, Stanisław Strzelczyk, Rafał Brzeziński – Niepubliczna Szkoła Podstawowej ŹRÓDŁA
  2. miejsce – Łucja Perka, Katarzyna Markowicz, Patryk Wójcik – Szkoła Podstawowa Nr 2
  3. miejsce – Jan Syska, Magdalena Sypulska, Jan Antczak – Szkoła Podstawowa Nr 4

W Konkursie Przyrodniczym oprócz uczniów nagrodzonych indywidualnie i zespołowo, 17uczestników ze skierniewickich szkól podstawowych otrzymało nagrody wyróżnienia. Na koniec ks. dyrektor Piotr Karpiński podziękował wszystkim uczestnikom, nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom za udział i dobre przygotowanie do konkursu i zaprosił do uczestnictwa w przyszłym roku.

Podsumowanie konkursu jak co roku uświetnione było pokazem. W tym roku szkolnym doświadczenia z fizyki były jego motywem przewodnim. W ramach współpracy pomiędzy naszą szkoła a Uniwersytetem Łódzkim wszyscy nagrodzeni oraz uczniowie naszej społeczności szkolnej mieli okazję przekonać się jaką fascynujacą nauką może być fizyka. Pokaz doświadczalny przeprowadzony był przez Pana Jerzego Krysiaka oraz Pana Jacka Grądkowskiego, którzy na co dzień są pracownikami Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.
W trakcie pokazu wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć doświadczenia, a także zagadki matematyczne z zakresu topologii. Doświadczenia obejmowały następujące zagadnienia: siła bezwładności i jej skutki, fale mechaniczne, światło a dźwięk czyli zastosowanie światłowodu, zjawiska cieplne i ich następstwa, promieniowanie podczerwone z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.Na zakończenie uczestnicy starali się doświadczalnie czyli z wykorzystaniem samych siebie wyciszyć dźwięk. Zbudowaliśmy układ z 30 osób i nadal słyszeliśmy rozchodzącą się falę dźwiękową.

Laureat konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką”

„Spotkania ze sztuką” to konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży z całej Polski. Jego celem było rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej polskim malarstwem oraz wspieraniem działań i możliwości plastycznych. W tym roku polegał na przestawieniu przez ucznia własnej interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego.

Wśród 1000 nadesłanych prac Fundacja PGE wyłoniła w konkursie 150, które zostały nagrodzone wycieczką do muzeum dla całej klasy oraz ciekawą lekcją muzealną. Autor nagrodzonej pracy został nagrodzony indywidualną nagrodą.

W kategorii wiekowej 1-3 wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie wygrał nasz uczeń Teo Adamczyk z kl. IIIb. W dniu 19 kwietnia klasa pojedzie na ciekawą lekcję muzealną „Tajemnice mumii”.

Serdecznie gratulujemy Teo oraz wszystkim uczestnikom, którzy z wielkim zaangażowaniem podjęli wyzwanie tworząc niepowtarzalne prace. Życzymy dalszych twórczych sukcesów.

 

Wirtualny świat podwodny

#laboratoriaprzyszlosci#

W środę 3 kwietnia uczniowie klasy 3a SP omawiali książkę Łukasza Wierzbickiego pt. „Ocean to pikuś”. Autor opisał w niej niesamowity rejs przez Atlantyk polskiego podróżnika Aleksandra Doby. Aleksander Doba był pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielem, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. W książce opisane jest między innymi spotkanie podróżnika z rekinami, który w humorystyczny sposób opowiada, jak potraktował niechcianych towarzyszy podróży. Aby przybliżyć dzieciom, co mógł czuć podróżnik w starciu z tymi ogromnymi zwierzętami, dzieci skorzystały z zasobów ClassVR zakupionych w ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości. Dzieci mogły „zanurzyć się” w głębinach oceanu i „popływać” w obecności rekinów, a także obejrzeć fascynujące fotografie nurków badających głębiny oceanów.ClassVR to przełomowa i wielokrotnie nagradzana technologia VR zaprojektowana, aby pomóc w zwiększeniu zaangażowania i lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów w każdym wieku.

Rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej

 

W Wielkim Tygodniuw Szkole Podstawowej odbyły się rekolekcje wielkopostne. Prowadziła je pani Katarzyna Grzegorzewska, od lat związana z naszą placówką. W czasie wygłaszania nauk uczniom towarzyszyły słowa-klucze: miłosierdzie, uczynki, ciało, dusza. Każdy dzień rozpoczynał się modlitwą i śpiewem, a trzeci dzień rekolekcji był dniem szczególnie poświęconym modlitwie. Po porannej katechezie, uczniowie z wychowawcami udali się do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. Uroczystej Mszy św.na zakończenie tych pięknych dni przewodniczył ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, a koncelebrował ksiądz Kamil Falkowski, który wygłosił homilię. Kaznodzieja wyszedłod pytania: co zrobić, aby w naszym życiu było więcej dobra? Punkt, który kończy rekolekcje, jest też początkiem wspaniałej relacji człowieka z Bogiem. I to jest odpowiedź na postawione pytanie. Po Mszy świętej uczniowie podziękowali rekolekcjonistom za wygłoszone nauki, które zbliżyły do Boga i dobrze przygotowały do przeżycia nadchodzącego Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy. Na zakończenie ksiądz dyrektor również złożył podziękowania rekolekcjonistom,nauczycielom, chórowi, asyście, ministrantom, lektorom. Stwierdził, że wszyscy zebrani są po tych rekolekcjach piękni i nie mogą sobie dać tego piękna odebrać. Życzył również Wesołych Świąt i dobrego odpoczynku oraz udzielił błogosławieństwa Bożego.

 

Turniej Układania Kostki Rubika

4 kwietnia odbył się Turniej Układania Kostki Rubika 3x3 dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 25 uczniów naszej szkoły. Ich zadaniem było ułożenie kostki w jak najkrótszym czasie, tzw. speedcubing. O wyborze zwycięzcy decydował średni czas z trzech ułożeń kostki. Tytuł mistrza zdobył Mateusz Cybulski z klasy 3b uzyskując średni czas 40.23 sek. Na podium stanęli też Antek Rosiński z klasy 3b (43.47 sek.) oraz Antek Janowicz z klasy 2a (45.13 sek.). Gratulujemy!!!

I choć zwycięzców było trzech jesteśmy dumni ze wszystkich uczestników turnieju, ponieważ zmierzyli się z niezwykle trudnym zadaniem – ułożyli kostkę 3 razy z rzędu w warunkach presji czasu, w otoczeniu gwaru rozmów i pod czujnym okiem kilkunastu par oczu.

Dziękujemy Adamowi Polkowskiemu –Rubitrenerowi za wskazówki dotyczące organizacji turnieju oraz za ufundowanie specjalnej nagrody dla zwycięzcy – wybranego kursu z platformy dla pro-speedcuberówhttps://rubitrener.kursy.onl/

 

Nasza laureatka w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego

 

13 marca odbył się etap wojewódzki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Mamy zaszczyt poinformować, że tytuł laureatki uzyskała Róża Frontczak, uczennica klasy VIII. Jest to ogromny sukces Róży, gdyż konkurs wykraczał poza treści podstawy programowej szkoły podstawowej. Tytuł laureatki jest efektem jej wytężonej pracy.Serdecznie gratulujemy!

Laureat Olimpiady Wiedzy Biologicznej

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów liceum/aktualnosci/pawel-biol oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

Uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Rosińska(klasa IA), Seweryn Wasilewski(klasa IA), Natalia Chudzio(klasa IIA), Paweł Roszkowski (klasa IIIA) i Jędrzej Łukaszewicz(klasa IVB) wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy Biologicznej, organizowanej przez Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Z dumą informujemy, że esej nt. „Sztuczna inteligencja w badaniach biologicznych – pomoże czy zaszkodzi?” i znakomity wynik testu po III etapie zapewnił Pawłowi Roszkowskiego tytuł laureata tej olimpiady. Serdecznie gratulujemy!

{gallery}liceum/aktualnosci/pawel-biol{/gallery}

Życzenia świąteczne

1

Wycieczka do Bratysławy, Wiednia i Tatralandii

 

W dniach 9-12 kwietnia uczniowie klas IV-VIII SP przebywali na wycieczce zagranicznej w Słowacji i Austrii. Podczas wyjazdu do Bratysławy i Wiednia mieli okazję zwiedzić wiele wspaniałych miejsc i poznać niezwykłe historie związane z tymi miastami. Pierwszego dnia, po przyjeździe do Bratysławy, udali się na spacer po Starym Mieście, gdzie podziwiali urokliwe uliczki i zabytkowe pałace, które zrobiły na nich ogromne wrażenie.Następnego dnia mieli możliwośćzwiedzić Wiedeń, gdzie najbardziej zapadła im w pamięć katedra św. Szczepana oraz „bajkowy dom” Hundertwassera. Spacer po starówce i wizyta na Wzgórzu Kahlenberg, skąd zaatakował i pokonał armię turecką polski król Jan III Sobieski, również były niezapomniane.Trzeciego dnia zwiedzili Pałac Schonbrunn oraz Plac Karola i ogrody Belwederu, dzięki którym mogli poczuć niepowtarzalny klimat tego pięknego miasta.Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliTatralandię, gdzie mieli okazję odpocząć i pobawić się w Acquaparku oraz nabrać sił na drogę powrotną.Wycieczka przyniosła niezapomniane wrażenia, które pozostaną z nami na długo.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z języka polskiego

 

20 lutego odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiegoorganizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Przystąpiła do niego uczennica klasy 8a, Róża Frontczak, która będzie reprezentować naszą szkołę na ostatnim etapie tego konkursu.

Serdecznie gratulujemy obecnego sukcesu. Mamy nadzieję, że końcowy etap również zakończy się pomyślnie!

polski 24

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

 

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. W naszej Szkole Podstawowej pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałewpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy 7a i 7b przygotowali krótką część artystyczną, podczas której przypomnieli postaci z baśni i bajek.Był Czerwony Kapturek, Roszpunka, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Śnieżka.Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie głos zabrał ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który podkreślił wagę mądrości wypływającej z książek. Podziękował także uczniom klasy 7a i 7b za przygotowanie uroczystości.

Mamy nadzieję, że ten dzień był dla nowych czytelników biblioteki wyjątkowym i na długo pozostanie w ich pamięci. Życzymy im przeżywania ciekawych przygód oraz wielu szczęśliwych chwil w świecie przedstawionym na kartkach książek.

Awans naszego ucznia w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii

 

W dniu 5 marca odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 7 a, Jakub Wojda, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu. Teraz przed Jakubem wytężona praca, bo ostatni etap odbędzie się już 3 kwietnia. Mamy nadzieję, że on również zakończy się sukcesem. Jakubie, gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

hist sp

Spotkanie profilaktyczne

 

5 kwietnia uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej mieli okazję spotkać się z panią Magdaleną Hryniewicz-Rucińską, prokuratorem rejonowym w Skierniewicach. Pani prokurator przekazała uczniom ważną wiedzę z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich, którzy ukończyli 13 rok życia.Podczas spotkania poruszono zagadnienia dotyczące konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem oraz skutków prawnych podejmowanych decyzji. Szczególny nacisk został położony na potrzebę świadomego podejmowania decyzji oraz rozumienia konsekwencji swoich działań. Uczniowie mieli okazję porozmawiać również o zagrożeniach wynikających z korzystania z nowych technologii.

Dzień dobrych obyczajów w szkole podstwowej

W czwartek 21 marca 2024 r.w naszej szkole odbył się Dzień Dobrych Obyczajów. W imprezie wzięły udział klasy od IV-VI Szkoły Podstawowej. O 8:05 uczniowie spotkali się w swoich klasach z wychowawcami, niektórzy wzięli udział w konkursie matematycznym „Kangur”. Dzieciom zostało przybliżone pojęcie dobrego wychowania – zwanego inaczej savoir-vivre. Uczestnicy wzięli udział w burzy mózgów, gdzie potrafili wskazać przykłady dobrych i złych zachowań. Pierwszą rozgrywką był „Głuchy Telefon”. Uczniowie byli podzieleni na grupy i mieli za zadanie przekazywać między sobą hasła oraz sentencje, które mówią o kulturalnym zachowaniu. Następnie uczniowie mieli za zadanie wykonać Drzewo Dobrych Manier na którymprzyporządkują i umieszczą kulturalne zachowania obowiązujące w kilku dziedzinach życia. Prace każdej klasy zostały powieszone na Zielonym Korytarzu i będą towarzyszyły uczniom podczas przerw, przypominając im o tym, jak należy się kulturalnie zachowywać nie tylko w szkole, ale także w całej przestrzeni publicznej. Uczniowie kreatywnie wykonali swoje zadania, pracując w grupach i integrując się ze sobą. Kolejny konkurs przyniósł wiele emocji. Z każdej klasy została wybrana jedna dziewczynka i jeden chłopiec. Walczyli oni o tytuł Mistrza i Mistrzyni Dobrych Manier. Ostatecznie nie udało się wyłonić zwycięzców, co bardzo wszystkich cieszyło, ponieważ świadczy to o wysokiej kulturze Naszych uczniów. Podczas turnieju wszyscy wykazali się znajomością kulturalnych zachowań. Na koniec został rozstrzygnięty konkurs na najładniej udekorowaną klasę i tym właśnie akcentem Dzień Dobrych Obyczajów dobiegł końca. Ale pamiętajmy, o ile dzień się skończył, to kultura i dobre zachowanie obowiązują każdego dnia.

Msza szkolna w pierwszy piątek miesiąca

 

W piątek 5 kwietnia społeczność szkolna wzięła udział we Mszy Świętej, którą sprawował ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. Podczas homilii zwrócił on uwagę, że przeżywamy Oktawę Wielkiej Nocy i jest to szczególny czas, aby „zarzucić sieci”, czyli podążać za Jezusem. Ewangelia ukazała nam trzecie spotkanie Jezusa ze swoimi uczniami po Zmartwychwstaniu. Na jej przykładzie widzimy, że Jezus jest z nami w codziennych sytuacjach i jest gotów nam pomóc, wystarczy nasza wiara i posłuszeństwo wobec Bożych przykazań, a mogą przynieść obfitość łaski i błogosławieństwa. Choć jak wspomniał ksiądz dyrektor, czasem trzeba podjąć wiele prób, aby uwierzyć i zjednoczyć się z Bogiem, to nie należy się poddawać. Czasem jedna porażka może być nauką, a dalsze próby mogą obfitować w sukcesy, i tak samo jest z naszą wiarą w Jezusa.

Czytania oraz modlitwę powszechną przygotowała klasa 4b SP, a o oprawę muzyczną zadbał chór pod batutą Pani Marianny Rzeszotarskiej.

Konkurs Przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych

 

W środę 20 marca nasza szkoła organizowała po raz kolejny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas siódmych i ósmych ze Skierniewic i okolicy. Po uroczystym otwarciu pani dyrektor Honorata Dębska przedstawiła zasady i harmonogram konkursu. Następnie uczniowie przystąpili do części praktycznej, podzielonej na cztery przedmioty przyrodnicze – biologię, geografię, fizykę i chemię. Ta część polegała na wykonaniu doświadczeń bądź obserwacji i napisaniu wniosków oraz rozwiązaniu rebusów i krzyżówek itp. Po wykonaniu wszystkich zadań praktycznych uczestnicy udali się na przerwę, którą miło spędzili w sali bilardowej i kręgielni. Druga część obejmowała napisanie testu zawierającego zagadnieniarównież z czterech przedmiotów przyrodniczych.

Jak co roku konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. Ma on na celu rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi. W tym roku przybyło do naszej szkoły ponad osiemdziesięcioro uczniów. Młodzież z wielkim zaangażowaniem rozwiązywała wszystkie zadania. Wyniki i podsumowanie konkursu będą ogłoszone już 10 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.

Szkolny konkurs plastyczno – przyrodniczy „Zwierzęta Kampinoskiego Parku Narodowego”

Dnia 22 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczno - przyrodniczy, który polegał na wybraniu przez dziecko jednego zwierzęcia, które zamieszkuje tereny KPN. Dzieci miały za zadanie wykonać figurkę zwierzęcia oraz oddać jego rzeczywisty wygląd i barwy.

W kategorii klas 0-1

I miejsce zdobył Filip Śliwka kl. 1a

II miejsce Kornelia Maciejewska kl. 0

W kategorii klas 2-3

I miejsce – Aleksandra Sadowniczyk 3a

II miejsce – Anna Siewiera 3a

III miejsce – Kornel Klepczarek 2a oraz Zuzanna Karwat – Michalak 2a

Wyróżnienia otrzymali: Eryk Jasiński 2a, Kamil Banaś 2a, Barbara Kińska 3a.

Wycieczka uczniów klas drugich do Warszawy

5 marca uczniowie klas drugich Małego Klasyka wybrali się do Teatru Syrena w Warszawie na spektakl „Dzieci z Bullerbyn”, na podstawie książki Astrid Lindgren. Przedstawienie teatralne przeniosło naszych uczniów w dawne czasy, gdzie swoje przygody przeżywali Lisa, Lasse, Bosse, Britta Anna i Olle. Aktorzy uraczyli dzieci muzyką, śpiewem i tańcem. Nie zabrakło zabawnych scen i małych wzruszeń.

Po spektaklu wszyscy udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie można było znaleźć mnóstwo zabaw edukacyjnych i wynalazków. Największe zainteresowanie wzbudziłrobot humanoidalny„Kopernik”, który wchodził z dziećmi w interakcje i odpowiadał na zadawane pytania. Po dawce kultury nasi uczniowie przeżyli także wyjątkowe spotkanie z nauką.

Strona 1 z 17