Breadcrumbs

KLASYCZNE LICEUM

Upominki dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach

Tradycyjnie jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowali prezenty dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach. Panie wychowawczynie najmłodszych podopiecznych Ośrodka przekazały informacje na temat prezentów, które chciałyby otrzymać dzieci. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała paczkę dla wybranego podopiecznego, a młodzież klas pierwszych KLO w świątecznych przebraniach przekazała podarunki składając równocześnie życzenia. Młodzież naszej szkoły również zorganizowała świąteczną zabawę, w której chętnie uczestniczyły dzieci. Prezenty i wspólna zabawa sprawiły wszystkim ogromną radość.

mikolajki osrodek

Szkolny etap Olimpiady Filozoficznej

Pięcioro uczniów Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego wystartowało w XXXI Olimpiadzie Filozoficznej. Od września w ramach zajęć z filozofii intensywnie poznają kierunki, problemy i stanowiska filozoficzne. Każdy potrafi już rozróżnić „transcendentne” od „transcendentalnego”, realizm od idealizmu, empiryzm od racjonalizmu. Nieobce im są zwroty: „gnoti seauton”, „cogito ergo sum”, czy „esse est percipi”, a tekst filozoficzny nie skrywa już więcej tajemnic.

Pierwszy etap Olimpiady Filozoficznej to jednak przygotowanie pracy naukowej na wybrany temat. Nasi adepci filozofii przygotowali prace na następujące tematy:

Maciej Chęcielewski (klasa IIIb): „Osoba: rzeczywistość, metafora czy miraż? Filozoficzne ujęcie osoby i znaczenie tej kategorii dla nauki o człowieku oraz życia społecznego”.

Igor Chmurski (klasa IIa): „O znaczeniu filozofii jako terapii społecznej. Szanse i zagrożenia takiego jej traktowania”.

Jakub Balcerowski (klasa Ia): „Czy filozofia potrzebuje logiki? Problem zalet i ograniczeń metod logicznych w filozofii”.

Mikołaj Białkowski (klasa Ia): „Co to znaczy poznać samego siebie? Rozwiń problem korzystając z przykładów z zakresu filozofii starożytnej i średniowiecznej”.

Małgorzata Gontarek (klasa Ia): „Filozofowanie w języku polskim – wyzwanie, szansa czy przeszkoda?”.

Wszystkie wyżej wymienione prace zostały zakwalifikowane do etapu okręgowego, a ich autorzy otrzymali najwyższe noty w okręgu. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach.

olimpiada filozoficzna2018 19

Klasy pierwsze liceum na spektaklu w Teatrze Jaracza

W czwartek 29 listopada klasy IA i IB liceum wybrały się do Łodzi, do Teatru im. S. Jaracza na sztukę pt. „Boże mój”. Główne role zagrali Bronisław Wrocławski i Milena Lisiecka. Tematyka tej sztuki okazała się bardzo ciekawa. Tajemniczy pan B przedstawia się jako Bóg. Jest zmęczony, załamany postawą człowieka i postanawia poddać się terapii. Jest rozżalony tym, że człowiek nie odwzajemnia Bożej miłości. Po pomoc zwraca się do psychoterapeutki Elli. Czterdziestoletnia kobieta, która łączy pracę z opieką nad niepełnosprawnym synem, ma tylko godzinę na to, aby pomóc temu oryginalnemu pacjentowi i tym samym uratować cały świat. Ella jest optymistką. Jest pewna, że dobro istnieje. Te właśnie cechy uczyniły ją idealną terapeutką samego Boga.

Reżyser Jacek Orłowski poszukuje w tym przedstawieniu odpowiedzi na fundamentalne pytanie o sens życia. Okazuje się, że o kwestiach kluczowych w życiu każdego z nas można mówić z ironią i dowcipem, choć całkiem poważnie i bez krzty naiwności. Na kunszt tego spektaklu składa się mistrzowska interpretacja tekstu przez aktorów, wartka akcja, znakomite dialogi oraz gra świateł, która podkreśla niesamowity nastrój. Wszystko to wpływa na to, że widzowie są ta sztuką zachwyceni. Wychodzą z teatru w dobrym humorze, pokrzepieni, niczym z terapeutycznej sesji. Uczniowie klas IA i IB KLO serdecznie polecają to widowisko teatralne.

 

teatr 1ab

Szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej

 W czwartek 15 listopada odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku organizatorem OTK jest diecezja opolska, a tematem tegorocznej edycji jest postać św. Jacka Odrowąża. Do drugiego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice Klasycznego Liceum, które uzyskały najwyższe wyniki: Weronika Wolińska z klasy Ia i Aleksandra Supeł z klasy Ib.

Gratulujmy i życzymy powodzenia na etapie diecezjalnym, który odbędzie się 27 lutego 2019 r. w Łowiczu.

otk

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące na 3. miejscu w Rankingu „Dziennika Łódzkiego”

Rankingi to stała rzeczywistość szkół. Każda chce wypaść jak najlepiej. Nietypowy ranking liceów opublikował 15 listopada „Dziennik Łódzki”. Jedynym kryterium była EWD – Edukacyjna Wartość Dodana. Jest to wskaźnik, który pozwala zmierzyć przyrost wiedzy ucznia w szkole, porównując wyniki na wejściu (egzamin gimnazjalny) z wynikiem na wyjściu (egzamin maturalny). O szkole sukcesu można mówić wówczas, gdy absolwenci nie tylko wysoko zdali maturę, ale także ich wiedza wzrosła w porównaniu z egzaminem gimnazjalnym.

W oparciu o sumę EWD z przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych, „Dziennik Łódzki” przygotował ranking TOP 12: Licea Ogólnokształcące w województwie łódzkim, w których wiedza rośnie najbardziej. Spośród 123 zbadanych liceów Klasyk znalazł się na 3. miejscu.

Lista 12 najlepszych liceów pod względem EWD:

1. Publiczne LO Politechniki Łódzkiej

2. XII LO w Łodzi

3. Klasyczne LO w Skierniewicach

4. I LO w Piotrkowie Trybunalskim

5. I LO w Łodzi

6. Publiczne LO Uniwersytetu Łódzkiego

7. II LO w Tomaszowie Mazowieckim

8. I LO w Bełchatowie

9. Pijarskie LO w Łowiczu

10. I LO w Łasku

11. LO w Rawie Mazowieckiej

12. LO w Zespole Szkół w Działoszynie

 

Szczegóły Rankingu „Dziennika Łódzkiego”:

 

Uroczystość św. Wiktorii w Łowiczu

W niedzielę 11 listopada 2018 roku uczniowie klas pierwszych KLO wraz z wychowawcami udali się do Łowicza, gdzie reprezentowali naszą szkołę na uroczystościach ku czci patronki diecezji, św. Wiktorii, dziewicy i męczennicy. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. w kościele Świętego Ducha, gdzie zebrały się delegacje z parafii, szkół, instytucji, a także mieszkańcy Łowicza i okolic, uczestniczący w procesji idącej do Katedry Łowickiej. Uczniowie z naszej szkoły (J. Balcerowski, J. Osicki, J. Wilczak i A. Zając) nieśli w tej procesji relikwie św. Wiktorii. Następnie na Starym Rynku, przed Bazyliką Katedralną odbyła się modlitwa za Ojczyznę i Diecezję. Modlitwa ta miała wymiar szczególny, ponieważ tego dnia obchodziliśmy 100-lecie Niepodległości Polski. Następnie wzięliśmy udział we Mszy świętej, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek z Łodzi. Ksiądz Arcybiskup otrzymał Order św. Wiktorii w podziękowaniu za zaangażowanie w życie diecezji łowickiej. Po Mszy św. - z błogosławieństwem św. Wiktorii - udaliśmy się w drogę powrotną do Skierniewic.

Wolontariusze porządkują cmentarz przy kościele św. Stanisława

Przed dniem Wszystkich Świętych wolontariusze z Klasyka zaproponowali uporządkowanie grobów na cmentarzu przy kościele św. Stanisława.  W sobotę 27. października grupa ochotników pod opieką pani Małgorzaty Szyperskiej pracowała przy sprzątaniu i grabieniu liści na terenie przykościelnego cmentarza. Zadanie okazało się niełatwe z powodu niezbyt licznego przybycia wolontariuszy, jednak zdwojone wysiłki obecnych pozwoliły na wykonanie zadania. Było to kilka godzin ciężkiej pracy fizycznej, owocem której był oczyszczony teren całego cmentarza.  Bardzo dziękujemy uczniom, którzy poświęcili swój czas w sobotnie popołudnie, żeby przywrócić pamięci groby tych, którzy dawno odeszli.  

Wizyta uczniów ze szkoły partnerskiej w Niemczech

W dniach 29 września – 6 października gościliśmy w naszej szkole już po raz czwarty grupę młodzieży wraz z nauczycielami z zaprzyjaźnionego Missionsgymnasium St. Antonius Bardel z Bad Bentheim w Niemczech. Nasi uczniowie wspólnie ze swoimi niemieckimi kolegami realizowali projekt: „Kultura młodzieżowa – co nas łączy?”. W ramach projektu odwiedzili escape-room oraz park trampolin w Warszawie jako miejsca chętnie odwiedzane przez młodych ludzi. Natomiast w Łodzi przyjrzeli się sztuce ulicznej, tzw. muralom, z których słynie miasto. Grupa wzięła też udział w warsztatach muzycznych „Jazz – to nie gryzie” oraz w warsztatach plastycznych przygotowanych przez skierniewickie Centrum Kultury i Sztuki. Integracji posłużyło ognisko w Budach Grabskich.

Ostatniego dnia nasi goście wzięli udział w Mszy pierwszopiątkowej, w czasie której niektóry modlitwy zostały przygotowane w dwóch językach: polskim i niemieckim. O godz. 18.00 zaś rozpoczęliśmy wieczór pożegnalny z udziałem dyrektora szkoły i rodziców. Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński podziękował młodzieży za udział w wymianie, która ubogaca obydwie strony, a także rodzicom za gościnę młodzieży w swoich domach. Młodzież i opiekujący się nauczyciele otrzymali upominki, a rodzice listy z podziękowaniami. Po części oficjalnej spędziliśmy miło czas przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Swoje odczucia, wrażenia i wspomnienia uczniowie wyrazili w sposób artystyczny, tworząc plakaty o kulturze młodzieżowej. Uczniowie podzielili się także swoimi refleksjami w luźnej dyskusji. Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że wiele ich łączy: muzyka, sport, zainteresowania, moda i że wszyscy porozumiewają się tym samym językiem – językiem młodości. Dzięki tej wizycie nasi uczniowie mogli udoskonalić swoje umiejętności językowe, zawrzeć nowe przyjaźnie, a także pozbyć się wszelkich uprzedzeń wobec naszych sąsiadów.

Wymiana szkolna dofinansowywana jest przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Forum Młodzieży Szkół Katolickich

We wtorek 25 września klasy drugie liceum, jak co roku, wzięły udział w zorganizowanym na Jasnej Górze Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Uczniowie szkół katolickich spotkali się po raz dziewiętnasty. Wydarzenie to jednoczy młodych w duchu chrześcijańskich wartości. Około godziny 9.15 zgromadzeni w auli o. A. Kordeckiego zostali powitani przez ks. Jakuba Bartczaka. Oprawę muzyczną spotkania przygotował zespół młodzieży salezjańskiej z Oświęcimia. Kolejnym punktem programu było wystąpienie ks. Wojciecha Węgrzyniaka zatytułowane „Po co Kościół?”. W swojej wypowiedzi podjął on temat funkcji Kościoła w życiu człowieka, nawiązując do jego współczesnych problemów. Na zakończenie pierwszej części zostały odśpiewane trzy pieśni patriotyczne dla Niepodległej. Po przerwie uczestnicy wysłuchali świadectwa red. Rafała Patyry – znanego prezentera z TVP, który opowiedział o pracy dziennikarza, kryzysie w małżeństwie i drodze, jaką przebył do odbudowania relacji rodzinnych. Przemawiający podkreślił znaczenie Boga w tym trudnym dla niego okresie. Po adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy udali się na Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. Zenona Latawca, aby zawierzyć młodzież Matce Bożej. Na zakończenie zebrani wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, która natchnęła do refleksji nad relacjami człowieka, jego potrzebami i pragnieniami.

Kromka chleba dla sąsiada

„Caritas” jest miłością mądrą i praktyczną. Dostrzega potrzeby osób ubogich i stara się traktować ich indywidualnie według życiowego miejsca i potrzeb. Takie rozumienie miłości stało się impulsem do powstania akcji „Kromka chleba dla sąsiada”. Ma ona na celu wsparcie samotnych osób starszych w przeżywaniu codzienności oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ich los.

Kulminacyjnym momentem akcji jest zbiórka żywności, która odbyła się w dniach 21-22 września w wybranych sklepach sieci „Biedronka”. Parafia Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach organizowała tę akcję w naszym mieście. Uczniowie Zespołu Szkół im. ks. St. Konarskiego wzięli udział w zbieraniu produktów w Biedronce przy ul. Reymonta. Dwa dni zachęcali kupujących do dzielenia się zakupami, które wkrótce jako paczki żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących. Nasi wolontariusze spisali się doskonale – wiele osób odpowiedziało na ich zaproszenie do pomocy osobom gorzej sytuowanym. 

Wycieczka integracyjna klas pierwszych liceum

W dniach 19-21 września klasy pierwsze liceum wyjechały na wycieczkę integracyjną do Zakopanego.

Pierwszego dnia młodzież wspięła się na Gubałówkę, skąd przy wspaniałej, słonecznej pogodzie podziwiała panoramę Tatr. Po spacerze Krupówkami wszyscy pojechali do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie uczestniczyli we Mszy świętej.

Drugiego dnia odbyła się całodzienna wędrówka górska przez Halę Gąsienicową i schronisko Murowaniec do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Widoki górskie zapierały dech w piersiach. W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się nad potokiem w Kuźnicach, po czym obejrzeli skocznię w Zakopanem. Wieczorem przy ognisku, przy akompaniamencie gitary śpiewali i dobrze się bawili.

Trzeciego dnia licealiści zdobyli Nosal. Przepiękna pogoda, cudowne krajobrazy, wspólne rozmowy i spędzanie czasu wpłynęły na nawiązanie pięknych relacji w ramach nowych klas i już na starcie zapewniło wspaniałe wspomnienia. Młodzież wróciła do domu zadowolona i ubogacona.

Sukces naszego matematyka

Mateusz Adamicki z klasy IIIb KLO zdobył I miejsce w VI edycji Konkursu matematycznego „Prus i matematyka”, który odbył się 7 kwietnia 2018r. Konkurs organizowany jest przez Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach oraz Muzeum Historyczne m.st. Warszawy. Rodanie nagród odbyło się we wtorek 19 czerwca.

Gratulujemy Mateuszowi i życzymy jeszcze więcej sukcesów, już na studiach!

adamicki matma

Uczniowie klas pierwszych KLO na wycieczce w Sudetach i w Pradze

W dniach 13-15 czerwca klasy I liceum wraz z opiekunami, paniami Agnieszką Kuśmierczyk, Beatą Januszkiewicz i Małgorzatą Szyperską, wyjechały na wycieczkę do Szklarskiej Poręby, Pragi i Osówki.

Mimo wczesnej godziny zbiórki wszyscy stawili się w komplecie i mogliśmy przejechać autokarem do pierwszego punktu naszej wycieczki. Wąwozem Kamieńczyka dotarliśmy pod sam wodospad. Zmęczeni wyprawą pojechaliśmy prosto do naszego hotelu, który mieścił się w Szklarskiej Porębie. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na pyszną kolację, a następnie mieliśmy czas w swoich pokojach.

Drugi dzień spędziliśmy bardzo intensywnie. Od razu po śniadaniu udaliśmy się do stolicy Czech. Na miejscu czekała pani przewodnik, która zabrała nas na kilkugodzinny spacer po najciekawszych miejscach Pragi. Zobaczyliśmy m.in. Wzgórze Zamkowe, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz z zegarem „Orloy” i Plac Wacława. Zmęczeni i bogatsi w nowe doświadczenia wróciliśmy do hotelu, gdzie czekała na nas pyszna obiadokolacja.

Trzeciego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu udaliśmy się do Osówki. Wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy do Podziemnego Miasta Osówki. Po drodze pan przewodnik opowiadał nam niezwykle poruszającą historię tego miejsca.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Skierniewic, gdzie czekali już na nas nasi rodzice.

Finał Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W dniach 8-10 czerwca w Lidzbarku odbył się etap centralny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym wzięło udział 112 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Jagura i Szymon Bielenin. Uczniowie zmierzyli się z finałowym zestawem pytań oraz dodatkowo wzięli udział w Eko-teście Toyoty.

Z przyjemnością informujemy, iż Szymon i Ola uzyskali tytuł finalisty.

Podczas pobytu w Lidzbarku uczestnicy finału mieli zapewnione liczne atrakcje.Między innymi brali udział w zajęciach dydaktyczno-warsztatowych na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. 

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów.

Festiwal Nauki 2018

W środę 30 maja już po raz szósty odbył się Festiwal naukowy, zorganizowany przez Klasyczne Liceum Ogólnokształcące dla uczniów skierniewickich gimnazjów. Szósta edycja pod hasłem „Powietrze” zgromadziła około 120 uczestników reprezentujących skierniewickie gimnazja.

Imprezę otworzył dyrektor Szkoły ks. Piotr Karpiński, witając gości i ich opiekunów w Zespole Szkół im. ks. St. Konarskiego, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i wielu korzyści naukowych, które mogą wynieść z dzisiejszych zajęć.

Uczniowie, podzieleni na siedem grup, wzięli udział w zajęciach lekcyjnych z biologii, chemii, fizyki, geografii, j. angielskiego i religii. Podczas każdej lekcji, która trwała 25 minut, uczniowie zapoznawali się z zagadnieniami związanymi z rolą powietrza w życiu człowieka i przyrody na Ziemi. Każde z zajęć kończyło się mini-testem, który grupa rozwiązywała wspólnie wykorzystując informacje zdobyte podczas prezentacji nauczyciela. Goście Klasyka mieli także czas na zwiedzenie szkoły i pobyt na kręgielni, z której chętnie korzystali.

Po zakończonych zajęciach w klasach uczniowie spotkali w auli szkoły, gdzie poznali wyniki rywalizacji.

I miejsce zdobyli uczniowie klas trzecich reprezentujący Gimnazjum Integracyjne w Skierniewicach. Na II miejscu uplasowali się uczniowie z Gimnazjum nr 1, a miejsce III zajęła druga grupa uczniów z klas 2 reprezentująca także Gimnazjum Integracyjne.

Na zakończenie imprezy Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. St. Konarskiego ks. Piotr Karpiński wręczył zwycięzcom nagrody i zaprosił szkoły na przyszłoroczną edycję festiwalu naukowego.

Nasz laureat w Konkursie „Ośmiu wspaniałych”

W poniedziałek 28 maja, w siedzibie Samorządowej Szkoły Muzycznej w Skierniewicach podsumowano kolejną edycję Samorządowego Konkursu „Ośmiu wspaniałych”. Celem konkursu jest wyróżnienie tych nastolatków, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas na pomoc innym, pomagają dzieciom, rówieśnikom, seniorom, osobom bezdomnym i potrzebującym wsparcia, organizują zbiórki charytatywne, zajęcia pozalekcyjne, pracują w schronisku dla zwierząt. Spośród licznego grona zgłoszonych wybierano wspaniałą ósemkę.

Z radością informujemy, że jednym z laureatów tegorocznej edycji konkursu został nasz uczeń Tomasz Kamiński, założyciel i przewodniczący Szkolnego Koła Wolontariatu w Klasyku oraz organizator wielu akcji dobroczynnych w latach 2017-2018. Cieszymy się, że jego dobra wola i szczera chęć niesienia pomocy zostały zauważone i docenione przez władze miasta. Tomkowi zaś bardzo dziękujemy za przygotowanie grupy następców, którzy godnie go naśladują.

img 4166

„Hamlet” w Teatrze Współczesnym

We wtorek 22 maja uczniowie klas I liceum obejrzeli sztukę pt. „Hamlet” w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Długi, bo niemal 4-godzinny spektakl, był wspaniale zagrany. Brawurowo swoją rolę odegrał Borys Szyc, wcielając się w postać głównego bohatera – Hamleta.  Uczniowie docenili kunszt tego  aktora, nie szczędząc mu pochwał po wyjściu z teatru i w drodze powrotnej. Sztuka zrobiła na nich ogromne wrażenie, m. in. scenografia, światło, scena walki Hamleta z Laertesem, udawanie szaleństwa przez głównego bohatera, wprowadzenie ducha króla Hamleta, a także postać grabarza, którą wykreowałznakomity Krzysztof Kowalewski.

Pożegnanie maturzystów

W piątek 27 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. W uroczystości uczestniczył Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, który przewodniczył Mszy świętej w intencji tegorocznych absolwentów. W swojej homilii pasterz Kościoła łowickiego nawiązał do słów z Ewangelii, w której Jezus mówi, że jest „drogą, prawdą i życiem”.

Po Mszy świętej społeczność szkolna udała się do auli szkolnej. Ksiądz Biskup wraz z Księdzem Dyrektorem wręczyli  maturzystom świadectwa ukończenia liceum. Nagrody i gratulacje popłynęły najpierw do licznego grona laureatów i finalistów olimpiad i konkursów. Następnie zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów ze średnią powyżej 4,50. Absolwenci otrzymali także podziękowania za pracę w poczcie sztandarowym, chórze szkolnym, wolontariacie oraz za służbę liturgiczną. Na koniec specjalne statuetki otrzymali nasi sportowcy. Dwóch maturzystów otrzymało specjalny tytuł Arbiter Elegantiarum, przyznany przez Radę Pedagogiczną za szczególną kulturę osobistą.

Po wręczeniu nagród nadszedł czas przemówień, które obfitowały w serdeczne słowa. Absolwenci dziękowali za dobro, jakie ich w naszej szkole spotkało. Rodzice wyrażali radość, że ich dzieci mogły rozwijać się w tak wspaniałej szkole. Ksiądz dyrektor nawiązał do sytuacji biblijnego Abrahama, który otrzymał wezwanie, by opuścić dom rodzinny i ruszyć w nieznane. Jak zaznaczył dyrektor, jest to dokładnie sytuacja absolwentów liceum, którzy ruszają w nieznaną przyszłość. W tej podróżny towarzyszą im jednak ich dokonania, ich spotkania oraz Pan Bóg. Ksiądz dyrektor zaprosił absolwentów do częstych odwiedzin szkoły w przyszłości. Na koniec głos zabrał biskup Andrzej F. Dziuba, który wspominał swoją maturę sprzed pięćdziesięciu laty, z pamiętnego roku 1968.

Trzecioklasiści zostali też pożegnani przez kolegów i koleżanki z klas drugich podczas części artystycznej w formie telewizyjnego show. Najpierw wyświetlono zabawną prezentację składająca się ze zdjęć upamiętniających wycieczki, apele, czy codzienne sytuacje szkolne. Na fotografiach mogliśmy zauważyć, ze szkoła to nie tylko nauka, ale także wspaniałe przyjaźnie na lata. Po prezentacji odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich to wyzwanie taneczne, w którym uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami w różnych stylach tańca. Drugi konkurs – quiz wiedzy, pokazał, co maturzyści wiedzą o naszej szkole i nauczycielach. Ostatnim punktem programu było przyznanie nagród „Klasyków” dla wychowawców i trzecioklasistów w różnych kategoriach.

Dwoje laureatów w Podlaskiej Olimpiadzie Wiedzy Biologicznej

W sobotę 21 kwietnia w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku odbył się finał Podlaskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej.

Z naszej szkoły do finału zakwalifikowało się dwoje uczniów: Juliusz Białkowski z klasy IIIB i Aleksandra Jagura z klasy IIB. Zawody finałowe olimpiady polegały na publicznej obronie własnej pracy badawczej lub prezentacji eseju oraz odpowiedzi ustnej na pytania komisji. Suma punktów uzyskanych na wszystkich etapach olimpiady pozwoliła Oli i Julkowi zdobyć tytuł laureata. Szczególnie cieszy nas fakt, że Juliusz Białkowski zajął 2. miejsce w teście wiedzy biologicznej.

Naszym uczniom gratulujemy osiągniętych sukcesów.

Strona 1 z 5