pasek-lic

Breadcrumbs

Msza szkolna w drugą niedzielę miesiąca

 

W niedzielę 8 października społeczność szkolna zebrała się na Mszy świętej, którą sprawował ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. W kazaniu ksiądz dyrektor objaśnił przedstawiony w pierwszym czytaniu i Ewangelii wątek winnicy. Bóg jest w niej gospodarzem, który spodziewa się dobrych plonów. Natomiast my, chrześcijanie, jesteśmy jej dzierżawcami. Winnica pokazuje, jak powinny wyglądać relacje Boga z człowiekiem, który daje do niej dostęp, a my z wdzięczności odpowiadamy miłością, zbierając i przekazując Bogu plony. Definicją miłości jest ofiara z samego siebie. W dostępie do winnicy Pańskiej pomaga nam też Jezus. To w Nim można znaleźć miłość na zawsze. Jego czyn jest kamieniem, „który odrzucili budujący”, więc „stał się głowicą węgła” winnicy, nowym początkiem. Ksiądz dyrektor powołał się również na dzieło św. AnzelmaCur Deus homo, w którym można przeczytać o nieskończonej miłości Boga do nas. W naszym codziennym życiu możemy dziękować Bogu w modlitwie.

Po Mszy świętej przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli księdzu dyrektorowi życzenia z okazji przypadających w dniu 9 października urodzin, życząc zdrowia, wytrwałości, spokoju, pogody ducha, a także pokoju Bożego, „który przewyższa wszelki rozum”, aby strzegł serca i myśli księdza dyrektora w Chrystusie Jezusie.

O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny pod batutą p. Marianny Rzeszotarskiej. Czytania oraz modlitwę powszechną przygotowała klasa III B KLO.

Facebook Widget Slider

Menu